Kategoria: Informacje budowlane

Pasywne ogrzewanie domów

Technologia pasywna

Na czym polega technologia pasywnego ogrzewania domów? Czy domy pasywne budowane są również w Polsce, czy jest to zarezerwowane dla krajów o cieplejszym klimacie? Co to jest i jak działa rekuperator oraz gruntowy wymiennik ciepła? Przeczytaj o tym on line – wejdź na poradnik budowlany i dowiedz się wszystkiego, co Cię interesuje w branży budowlanej!

budowla
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dom z poddaszem czy parterowy?

Różnic pomiędzy domami parterowymi oraz tymi z poddaszem użytkowym jest kilka. Między innymi jest to koszt budowy i wykończenia oraz zajmowana wielkość działki. Co do drugiego elementu wiadomo, że „parterówka” potrzebuje więcej miejsca. Ale o wysokość kosztów można się już spierać. Continue reading „Pasywne ogrzewanie domów”

Informacje budowlane

Analiza informacji budowlanych

Pierwszym etapem przed rozpoczęciem inwestycji we własny dom powinno być zbieranie informacji. Dobra analiza dostępnych materiałów na rynku, ich jakości, ceny i opinii użytkowników oraz rozpoznanie umów kredytowych oferowanych przez banki pozwoli na wykonanie i zakończenie przedsięwzięcia bez przykrych niespodzianek. Zatem wejdź na budowlany poradnik on line i zbierz potrzebne informacje.

budowla
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Przygotowania do uwicia gniazdka

To świetnie, że wreszcie otrzymaliście zgodę na kredyt! To wspaniale, że wybraliście już projekt wymarzonego domu! A czy wiecie już, w jakiej technologii powstanie wasz pierwszy własny dom? Zastanawialiście się już, jakie materiały będą potrzebne i jaka firma podejmie się realizacji Waszej inwestycji? Continue reading „Informacje budowlane”