Kategoria: Poradnik

Wykończenie domu

Dobre okno

Dobrze zamontowane okna nie zamykają się same po otwarciu. Liczy się odpowiednia pozycja w pionie. Ważne są też komory i ich ilość – czym ich więcej, tym lepsze właściwości izolacyjne okna. Okno powinno być dobrane do wielkości pomieszczenia; tak, aby dawało odpowiednią porcję światła, lecz nie zajmowało zbyt dużej powierzchni. Więcej o oknach w poradniku budowlanym.

budowla
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Układając panele

Przy wykładaniu podłogi panelami trzeba wiedzieć o kilku istotnych elementach, aby wykończona podłoga była prosta, aby panele się nie uginały pod ciężarem mebli czy ludzi, aby panele się nie wybrzuszały ani nie zapadały. Continue reading „Wykończenie domu”

Uzyskiwanie pozwoleń na budowe

Budowlana biurokracja

Przed rozpoczęciem robót budowlanych na własnym placu budowy, na którym ma powstać wymarzony dom, konieczne jest spełnienie wszystkich potrzebnych wymagań w całym systemie biurokracji. Pozwolenie na budowę, przekształcenie nieruchomości z rolnej na budowlaną, spełnienie warunków otrzymania kredytu – to tylko niektóre z nich. Co trzeba o tym wiedzieć, aby wszystko poszło bez problemów? Czytaj na poradniku on line!

budowla
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Ekipa budowlana

Podobno najtańszym sposobem budowania własnego domu jest tak zwany system gospodarczy, który polega na wynajęciu ekipy budowlanej na własną rękę, szukając wśród rodziny czy znajomych. Firmy budowlane proponują swoich ludzi z wyuczonym fachem w ręku i doświadczeniem. Continue reading „Uzyskiwanie pozwoleń na budowe”

Jaki dom wybudować?

Domek z drewna

Marzy Ci się drewniany dom, jakby wyjęty z góralskiego otoczenia? Obawiasz się, że będzie on zbyt podatny na akustykę? Chcesz, aby był ciepły i solidny, aby wytrzymał mocny wiatr i każdą śnieżycę? Wszystko o domach z drewna, a także o innych technologiach budowlanych na internetowym poradniku budowlanym.

budowla
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dom oszczędny energetycznie

Jak zbudować oszczędny energetycznie dom? Jak zapewnić całoroczne ciepło bez dużych rachunków za opał i ogrzewanie wody? Czy inwestowanie w dom pasywny rzeczywiście jest dostępne tylko dla zamożnych ludzi? Continue reading „Jaki dom wybudować?”